Поврзете се со нас

АТП

Родик потсети на својот легендарен твит по победата на Ѓоковиќ: Прво ви ги одзема нозете….. (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/rolandgarros

Енди Родик како легендарен американски тенисер е еден од ретките кои можат да се пофалат дека имаат позитивен скор со Новак Ѓоковиќ, но и покрај тоа, незаборавниот сервер не пропушта да дели комплименти за неверојатниот српски тенисер.

Родик посебно внимание привлече со една своја изјава во 2021-ва година, кога за време на Ју-Ес Опен илустративно долови како Ноле ги малтретира своите ривали на теренот.

– Прво ви ги одзема нозете, а потоа и душата, – твитна тогаш Родик, а токму такво сценарио видовме и во полуфиналето на Ролан Гарос.

Карлос Алкарас самиот призна дека добил грчеви од тенизјата и притисокот кој го почувствувал од играта на Новак, па така Родик само потсети со дел од својот легендадрен твит.

– Прво ви ги одзема нозете…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни