Поврзете се со нас

Европски првенства

Ристовска има место на Топ листата на најубавите голови на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска со нејзината мајсторија се најде на Топ листата на најубавите голови на Европското првенство на кое ние бевме ко-домаќини заедно со Црна Гора и Словенија.

Ристовски ја отварат Топ 10 листата со погодокот против Холандија, додека истата ја затвара Базалиу со ремек-делото против Шпанија со звукот на сирената.

Ова е изборот на медиа тимот на ЕХФ кој воедно направи листа и на најмоќните одбрани на шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни