Поврзете се со нас

Европски првенства

Проектилот на Кузмановски против Португалија на радарот на ЕХФ (Видео)

Објавено

на

Репрезентацијата на Македонија го заокружи двомечот со Португалија во рамките од квалификациите за Европското првенство со пораз од 32:27.

Избраниците на Кирил Лазаров одиграа солидно прво полувреме во кое поголем дел беа во егал со противникот, а на моменти имаа и предност.

Спеак, неискуството си го плати данокот и во последните моменти од првиот дел, Португалија со серија од 5:0 дојдоа до предност од четири гола која потоа ја зголемуваа и на крај стигнаа до заслужена победа.

Репрезентативците на Македонија имаа свои моменти на натпреварот, а токму еден таков беше одбележан и од страна на ЕХФ.

Имено, голот на Филип Кузмановски од првиот дел кога со вистинси проектил го матира одличниот Капдевиља се најде во фокусот на ЕХФ и беше објавен на нивната официјална Твитер страна. Погодокот на популарниот Фитиљ може да го погледнете во продолжение…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни