Поврзете се со нас

Свет

Полицијата го чува домот на играч на Сиера Леоне кој промаши пенал на Купот на нации

Објавено

на

Фудбалската репрезентација на Сиера Леоне го заврши настапот на Африканскиот куп на нации уште во првата фаза, а навивачите не можат да му го простат нереализираниот пенал на еден репрезентативец.

Се работи за 37-годишниот Каи Камара кој не погоди од белата точка во 85. минута на дуелот со Екваторијална Гвинеја, а со тој пораз Сиера Леоне беше елиминирана од турнирот.

Камара добивал смртни закани, а полицијата во африканската држава решила да го обезбедува домот на фудбалерот во Фритаун, бидејќи стравува од можен напад со сериозни последици.

Сиера Леоне освои два бода во групната фаза, но извиси во рангирањето на селекциите кои го освоиле третото место во својата група.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни