Поврзете се со нас

Италија

Пиоли за најавеното засилување: Прво да почекаме… (ВИДЕО)

Објавено

на

Милан ќе се обиде да ги засили своите редови во завршницата на овој преоден рок, а едно изненадувачко име е на добар пат да заврши на „Сан Сиро“.

Имено медиумите во Србија, па и пошироко информираа дека „росонерите“ ќе го доведат во своите редови талентираниот офанзувец на Црвена Звезда, Марко Лазетиќ. Лазетиќ има 18 години и допрва треба да се развива, но во таборот на калчолигашот сметата дека сега е вистинско време да го обезбедат неговиот потпис.

-Лазетиќ? Прво да почекаме да дојде и ако воопшто дојде, па е видам што може. Доколку клубот реагирал и сака да го ангажира, тоа значи дека тој е талентиран играч, -изјави тренерот Стефано Пиоли.

Марко има 18 години и сезонава има одиграно 14 мечеви во првата лига во Србија на кои има постигнато еден гол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни