Поврзете се со нас

Шпанија

Пике го пронајде „Ван Перси“ во првиот тим на Барселона (Фото)

Објавено

на

Жерард Пике во последно време го привлече вниманието со својот нов изглед и избричената брада која прави да изгледа десетина година помлад, но сега се најде во фокусот и со коментарот на последната објава на Барселона.

Каталонскиот гигант сподели една фотографија од последниот тренинг од пресезонските подготовки, на која во прв план е младиот Рики Пуч.

Сепак, Пике се погрижи оваа објава да не мине незабележано, такашто посочи на кој фудбалер неверојатно потсетува неговиот соиграч од првиот тим.

– Ван Перси, – порача Пике, констатација која веднаш наиде на одобрување од фудбалските фанови кои дури сега воочија неверојатна сличност меѓу двајцата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни