Поврзете се со нас

Одбојка

Одбојкарите добиваат нов селектор, Павличевиќ ќе ги води „спартанците“

Објавено

на

Одбојкарската федерација на Македонија го избра селекторот кој ќе ја води машката сениорска репрезентација-тоа е Ратко Павличевиќ.

Изборот паднал врз српскиот стратег кој доаѓа на оваа позиција како наследник на Душко Николиќ. Павличевиќ е искусен тренер кој освен во својата земја има работено во Саудиска Арабија, Кипар, Грција и Швајцарија каде воедно го имаше последниот ангажман како тренер на Шеноа.

Прв негов предизвик со Македонија ќе биде Европската сребрена лига, а потоа следат Медитеранските Игри во Алжир.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни