Поврзете се со нас

Македонија

Ново засилување за „романтичарите“: Работнички го потврди и ангажманот на Христов

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион Работнички продолжува да биде активен на трансфер пазарот, па така денеска потврди уште засилување и тоа во напаѓачката линија.

Имено нов член на „романтичарите“ е Симеон Христов (29) кој доаѓа од редовите на Тиквеш. Христов е доста искусен играч кој освен во Македонија има настапувано во Унгарија, Албанија и Мјанмар што значи ќе биде значајна опција за тренерот Борче Христов.

Клубот од Дебар Маало претходно ги ангажираше Момчило Рашо, Арменд Алими, Анес Рушевиќ, Арбин Зејнулаи и Димитриј Попоски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни