Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Николов и Начевски ќе го судат реваншот меѓу Кил и ПСЖ во ЛШ

Објавено

на

Најквалитетните македонски ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја делат правдата на четвртфиналниот реванш меѓу Кил и Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите.

Таа средба е закажана за 19 мај од 20:45 часот во „Вундерино Арена“и истата ќе одлучи кој ќе обезбеди место на завршниот турнир во ова натпреварување.

Првиот меч се игра денеска од 20:45 часот во Франција, па останува да се види кој ќе оствари предност или можеби од „нула“ ќе се тргне во Германија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни