Поврзете се со нас

Франција

Неочекуван „натрапник“ на презентацијата на Умтити во новиот клуб (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/losclive

Самуел Умтити денеска официјално е претставен како засилување за одбраната на Лил, што значи дека искусниот дефанзивец по долг период се врати во својата земја.

Умтити признал дека имал повеќе понуди, вклучувајќи и финансиски поатрактивна од Саудиска Арабија, но сакал да остане во Европа и да се бори за трофеи со квалитетен состав.

29-годишниот дефанзивец потпишал со Лил до 2025 година, што за него е прв француски ангажман по тој во матичниот клуб Лион.

Во меѓувреме Умтити беше дел од Барселона и Лече, а на неговата промоција денеска се појавил и неочекуван натрапник, кој очигледно реши лично да му посака среќа на засилувањето на Лил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни