Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Не можеше да ги контролира емоциите: Тренерот на Барселона падна на колена и се расплака по победата во Келн (ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона по една голема драма која донесе продолженија и пенали славеше над Киелце и ја освои титулата во Лигата на шампионите.

Барса преку луда драма го одбрани европскиот трон и испиша нова историја во ЛШ

Каталонците успеаа да остават смирени, фокусирани во ударите од седум метри и со 5-3 да дојдат до конечна победа од 37-35 и со тоа да станат прва екипа коај успеала да го одбрани трофејот на завршниот турнир во Келн.

Тренерот на шпанскиот великан, Антонио Карлос Ортега не можеше да го гледа последниот пенал на Фабрегас, па откако забележа, почувствува дека се помина во најдобар можен ред почна да трча и се сруши на средината на теренот, едноставно не можеше да ги контролира емоциите, солзите.

Ортега со денешниот триумф влезе во одбрано друштво, стана еден од ракометните асови кој успеал да ја освои титулата во ЛШ како играч и како тренер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни