Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Адетокумбо го надлета Дурент, Симонс донесе победа за Филаделфија со звукот на сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста возбудливо беше во НБА лигата каде во центарот на вниманието беше мечот меѓу Милвоки Бакс и Бруклин Нетс каде домаќините се изборија за триумф благодарение на фантастичната партија на Јанис Адетокумбо.

Воедно Адетокумбо е автор на еден од најдобрите потези на денот, забивање над Кевин Дурент. Меѓутоа има и подобри од него на Топ рангирањето-тоа се Грифин, Кузма и Симонс кој со звукот на сирената донеса славје на Филаделфија против Сан Антонио.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни