Поврзете се со нас

Свет

Меси решил да оди на вечера, едвај се спасил од стампедото фанови (Видео)

Објавено

на

Лионел Меси има специјална популарност меѓу фудбалските фанови ширум светот, но тоа посебно е изразено во родната Аргентина.

Лидерот на репрезентацијата која стана светски шампион се врати во татковината во пресрет на обврските во националниот тим, а решил да отиде на вечера во локален ресторан.

Рутинската вечера се претворила во „фестивал“, бидејќи пред ресторанот се собрале илјадници фанови кои се обидувале да ја фотографираат големата ѕвезда, за кулминацијата да настане кога Меси требало да го напушти местото.

Стампедото навивачи сакало да стигне до Меси, па полицијата и обезбедувањето со натчовечки напори го заштитиле фудбалерот од неверојатниот притисок на фановите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни