Поврзете се со нас

НБА

Легендарниот Милер ги одбра најдобрите шутери на сите времиња (ФОТО)

blank

Легендата на Индијана Пејсерс, Реџи Милер направи избор и го посочи играчите кои според него се најдобрите шутери на сите времиња.

Милер своевремено беше еден од најдобрите тројкаши, играч кој со своите погодоци знаеше да ги шокира противниците. Тој долго време се задржа на големата сцена и тоа од 1987 до 2005 година што значи имаше простор да игра со голем број на кошаркари со тоа што и претходно има искуство, но и од она што го има гледано од минатото.

За Реџи во Топ 5 изборот се Лери Бирд, Дејл Елис, Реј Ален, потоа кошаркарскиот Моцарт-Дражен Петровиќ и таткото и сонот, Дел и Стеф Кари.

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook