Поврзете се со нас

Англија

Лапорт искористи легендарна сцена од „Симпсонс“ со која го објасни потегот на неговиот Манчестер Сити

Објавено

на

Манчестер Сити е првиот клуб кој официјално се повлече од проектот Супер лига, иако очигледно е дека таква одлука донел и Челси, а веројатно и повеќе англиски клубови.

Но, Сити прв објави соопштение со кое го потврди својот потег, а тој беше поздравен и од првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин.

Во меѓувреме, реагираат и фудбалерите, а меѓу нив беш и Ајмерик Лапорт, кој искористи интересна и легендарна сцена од анимираниот серијал „Симпсонс“, опишувајќи го потегот на Сити.

Премиерлигашот во два дена донесе две контрадикторни одлуки, па откако најпрвин беше основач на Супер лигата, сега прв се повлече од истата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни