Поврзете се со нас

Македонија

Кипровски најави ангажман во „ВТСС“

Објавено

на

blank

Македонскиот автомобилист Бранко Кипровски најави продолжување на кариерата во Велика Британија, во популарната серија на британското првенство за туринг возила.

„ВТСС“ серијата е мошне популарна на Островот, а Кипровски најави четиригодишен проект во кој првите две сезони ќе биде ангажиран како возач за развој во тимот „Excelr8“, додека потоа би добил шанса во трките.

Кипровски е уште едно име кое ќе гради автомобилистичка кариера надвор од Македонија, откако на таков чекор претходно се одлучија и други возачи.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни