Поврзете се со нас

Германија

Играчи кои се голема надеж: Десетте најмлади стрелци во оваа сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

И во оваа сезона голем број на млади играчи добија шанса за настап во Бундеслигата, шампионат кој станува идеална дестинација за талентирани и надежни фудбалери кои ги прават првите чекори во сениорскиот фудбал.

Дел од нив максимално ја искористија дадената шанса, а некои од нив дефинитивно се во оваа група на десетте најмлади стрелци во актуелнава кампања во германскиот шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни