Поврзете се со нас

Франција

Хорхе Меси за вестите за Лео: До кога ќе лажете? Каде се доказите? (ФОТО)

Објавено

на

Лионел Меси има само уште неколку месеци до крајот на договорот со Пари Сен Жермен, па како што оди времето имаме се повеќе вести за неговата иднина, информации кои кружат низ медиумите.

Живееме во време на социјалните мрежи, време во кое едноставно има луѓе, медиуми кои живеат за „кликови“ и се изминуваат некои вести, приказни кои се далеку од вистината. Околу Лео имаше доста такви во изминативе денови, денеска актуелна беше таа дека влегол во конфликт со тренерот Кристоф Галтие и дека го напуштил тренингот на ПСЖ, претходнос е говореше дека  барал 600 милиони евра од Ал Хилал за да потпише за нив и дека ПСЖ не ги прифаќа неговите услови за нов договор.

Сето ова придонесе таткото на Аргентинецот кој воедно е негов агент да се огласи и порача дека се работи за лажни вести.

-До кога ќе лажат?  Каде се доказите? Тоа се само лажни вести. Не верувајте во ништо. Нема да трпиме нови измислици само за да добијат следбеници, -порача Хорхе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни