Поврзете се со нас

Англија

Халанд доби специјална песна по мајсторијата против Дортмунд (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерлинг Халанд беше човек на одлуката на дуелот меѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд и тоа откако во самиот финиш даде еден акробатски погодок по топката која му ја испрати Жоао Кансело.

Оваа мајсторија е многу вртена деновиве, менаџерот Пеп Гвардиола овој гол го спореди овој со оној на легендарниот Јохан Кројф против Атлетико Мадрид, додека пак „Фор-фор-тунс“ го искористија овој момент како инспирација да му направат песна на „чудовиштото“ Халанд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни