Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Кралски цепелин за ерупција на Мадрид-Родригез асистира, Хезоња атрактивно забива (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одигра 29. коло во кое поуспешно беа домашните клубови кои остварија пет победи.

Најголемото изненадување го направи Партизан со триумфот на теренот на актуелниот шампион Анадолу Ефес со што направи голем исчекор кон Топ 8 фазата. Од деветте средби беа избрани најдобрите десет акции, а најтрактивниот беше дело на кошаркарите на Реал Мадрид или поточно дуото Серхио Родригез-Марио Хезоња кое изведа мајсторски цепелин против Олимпија Милано.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни