Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Буткевичиус го разби кошот на Звезда за ерупција на Каунас (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/bczalgiris

Во кошаркарската Евролига се одигра второто коло во кое најдобар играч на теренот беше асот на Реал Мадрид, Гершон Јабуселе кој против Анадолу Ефес имаше учинок од 22 поени, 8 скокови, 4 асистенции и 2 украдени топки што беше повеќе од доволно за признанието МВП.

Кога пак се во прашање Топ 10 потезите, најмагичните моменти на рундата тука број еден е членот на Жалгирис, Арнас Буткевичиус со бруталната атракција во дуелот со Црвена Звезда.

Уживајте во овој и останатите најдобри потези на колото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни