Поврзете се со нас

Евролига

„Дисциплинците“ го казнија Теодосиќ за „лудилото“ во Истанбул (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Црвена Звезда на катастрофален начин ја заврши сезоната во Евролигата, пораз од 45 разлика во соочувањето со Анадолу Ефес, пораз во кој се „исклучи“ една од главните ѕвезди на екипата, Милош Теодосиќ.

Искусниот плејмејкер имаше момент на лудило, свое шоу со судиите на средбата во Истанбул, па за таа негова акција сега стигна реакција од дисциплинците од Евролигата.

Имено Србинот е суспендиран на два натпревари и е олеснет за 15.000 евра. Парични казни од овој натпревар има и за Тајрик Џоунс кој ќе мора да плати 5000 евра и за Џоел Боломбој кој е санкциониран со 2500 евра.

Партизан пак за пиротехничкото шоу на навивачите во дуелот со Валенсија ќе мора да извои 3000 евра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни