Поврзете се со нас

Свет

ЦСКА и Ристовска ја прославија 33. победа во Русија

Објавено

на

Сара Ристовска и нејзиниот клуб ЦСКА Москва играат идеална сезона во првата лига на Русија каде стигнаа до 33. победа во исто толку натпревари.

Последен нокаутиран противник е Звезда Звенигород кој беше совладан на негов терен со 41-22. Разликата во квалитет беше јасна видлива уште во првиот дел во кој гостинките направија предност од 23-9. Меѓутоа и по паузата не застанаа, па и во вторите 30 минути го дотолчија домаќинот за конечни на крајот плус 19.

Чигиринова со 6 гола ја предводеше листата на стрелци кај ЦСКА за која Ристовска имаше перфектни два од два.

На 2 април Сара и компанија ќе го дочекаат составот на Лада Тољати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни