Поврзете се со нас

Македонија

Бејтулаи се врати во старата средина: Шкендија е мојот дом, среќен сум што повторно ќе го носам црвено-црниот дрес

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Егзон Бејтулаи и официјално е старо-нов играч на екипата на Шкендија.

Бејтулаи од 2013 до 2019 година го носеше дресот на „црвено-црните“ за да потоа направи трансфер во Хелсинборг, меѓутоа во Шведска се задржа кратко време или поточно поради семејни причини мораше да се врати во Македонија.

Сега тој се договори со „црвено-црните“ со кои потпиша тригодошен договор.

-Знаев дека еден ден ќе се вратам, ама не верував дека тоа ќе се случи толку брзо. Возбуден сум. Тетово и Шкендија се мојот дом и возбуден сум што повторно ќе го носам црвено-црниот дрес, -порача дефанзивецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни