Поврзете се со нас

Светски првенства

Балак со порака до Флик: Тој мора да биде стартер

Објавено

на

Германија освои бод на вчерашното дерби со Шпанија, а тоа го остава поранешниот светски првак во борба за место во осминафиналето.

Ханзи Флик има многу квалитетни фудбалери во офанзивниот дел, а вчера голот го постигна резервистот Никлас Фулкруг.

Поранешниот репрезентативец Михаел Балак смета дека Фулкруг треба да биде стартер.

– Никлас ја искористи шансата и треба да му се честита.

– Фудбалерите кои играа во добра форма во првенството треба да добијат шанса. Зошто да не ги „фрлиме во длабокото“? прашува Балак.

Германците во последното коло ќе играат против Костарика, а за нивниот пласман ќе одлучува и дуелот меѓу Шпанија и Јапонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни