Поврзете се со нас

Македонија

Академија Пандев го засили нападот со грузиски интернационалец

Објавено

на

Македонскиот прволигаш, Академија Пандев комплетираше уште едно зимско засилување кое доаѓа од Грузија, а неговото име е Микеил Ергемлидзе.

Ергемлидзе има 23 години и во досегашната кариера има настапувано за Динамо Тбилиси, Адана Демирспор, Сабах и Чикура, односно во Струмица доаѓа од екипата на Капаз од Азербејџан.

Договорот е со важност до 2024 година. Со овој потег „пандевци“ ја продолжија целосната реконструкција на тимот ако се земе предвид дека претходно беа доведени Матеј Цветаноски, Сандро Ембало, Неат Абдулаи, Иван Галевски, Бурхан Мустафа, Георгие Јанкулов, Агрон Руфати и Марио Врдољак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни