Поврзете се со нас

НБА

Вејд влезе во кадар во судбоносен момент: Запросување на плажа со НБА ѕвезда (ФОТО)

Објавено

на

blank

Двејн Вејд својата НБА кариера ја заврши во 2019 година и тоа во Мајами Хит, тим со кој освои три шампионски титули.

Сега Вејд има повеќе време за одмор, па така шетајќи низ плажите во Калифорнија тој случајно влезе во кадар во судбоносен момент, поточно кога момчето Рајан ја запросуваше неговата девојка.  Кога Двејн сфати што се случува ја стави раката на срце, беше воодушевен од тоа што го гледа, а сето ова беше фатено од фотоапаратот.

Легендарниот ас оствари контакт со парот, се фотографираа, а и си разменија пораки на социјалните мрежи.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни