Поврзете се со нас

Европски купови

Уште едно големо признание за нашиот репрезентативец: Шортс е МВП на сезоната во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.championsleague.basketball

Македонската кошаркарска репрезентација пред некое време доби засилување во името на Ти-Џеј Шортс, играч кој е вистински погодок, играч кој дефинитивно е вистински хит во Европа во актуелнава сезона.

Пред некое време тој беше прогласен за најкорисен играч во германското првенство, додека пак денеска доби уште поголемо признание. Имено плејмејкерот е МВП на сезоната во Лигата на шампионите, натпреварување во кое има просек од 18,9 поени, 3,8 скокови и 7,1 асистенција по натпревар.

Ти-Џеј е вистински лидер на Телеком Бон и тоа го покажа и на вчерашното полуфинале каде со 21 поен, 1 скок, 7 асистенции и 2 украдени топки ја сруши Уникаха или поточно му овозможи на неговиот тим да игра финале на завршниот турнир во Малага против Хапоел Ерусалим.

Покрај нашиот репрезентативец во првата петорка се уште Бризуела, ветеранот Уертас, Мичел и Хенкинс.

Шортс доминираше, Бон ќе се бори за пехарот во ЛШ (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни