Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски го затресе Анортозис и изби на првото место на листата на стрелци (ВИДЕО)

Објавено

на

Искусниот македонски напаѓач, Иван Тричковски дојде до бројката од 10 постигнати голови за АЕК Ларнака во првата лига на Кипар.

Поранешниот македонски репрезентативец ја затресе мрежата на Анортозис во дербито кое заврши без победник 1-1. Популарниот Тричко донесе предност за домаќините во 52 минута, позитива која беше активна на семафорот до 70 кога Новотни ги постави конечните 1-1.

Со овој погодок Македонецот изби сам на врвот на листата на стрелци, одосно го остави зад себе Финецот Садик од Докса.

АЕК Ларнака пак е на третото место на табелата со 33 бода, пред нив е Аполон (35) и Арис (34).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни