Поврзете се со нас

Свет

Трансферот е официјализиран: Тоше Ончев ќе игра за словенечки Тримо Требње

Објавено

на

Поранешниот ракометар на Вардар и Пелистер, Тоше Ончев е нов член на словенечкиот провлигаш Тримо Требње.

Ончев (24) кој беше најдобриот стрелец во првата македонска лига за минатава сезона се избори за договор со Тримо и тоа за договор со важност за наредните три години.

-Горд сум што ќе ги бранам боите на Тримо Требње во наредните три сезони. Со нетрпение чекам да работам со легендата Урош Зорман, верувам дека заедно можеме да направиме успешна приказна во иднина, -порача Тоше кој се најде на списокот на Кире Лазаров за престојните пријателски средби против Србија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни