Поврзете се со нас

Европски купови

Талески и Бенфика со победа го затворија настапот во Европската лига

Објавено

на

Бенфика на Филип Талески со победа над Кристијанштад со 31-27 го заврши настапот во групната фаза на Европската лига.

Португалскиот тим го надигра домаќинот и со вкупно два триумфи, двата над истиот противник се збогуваше од второто по ранг натпреварување во Европа.

Македонскиот репрезентативец Талески постигна два гола на овој меч.

Ловќен пак на Бојан Маџовски беше декласиран од бундеслигашот Флензбург со 42-19. Црногорскиот тим ги загуби сите мечеви во групата Е во која беше уште Елверум и Кадетен Шафхаузен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни