Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија го промовираше Дита како ново засилување (ВИДЕО)

Објавено

на

Бруно Дита е најновото засилување за поранешниот македонски фудбалски шампион Шкендија.

„Црвено-црните“ денеска го промовораа 27-годишниот албански интернационалец кој потпиша двегодишен договор. Ова за Дита кој игра на средината на теренот е прво искуство надвор од неговата земја, додека има играно за Скендербег од Корча, Динамо Тирана, Теута Дуреш и Беса Каваја.

Бруно во новата средина ќе го носи дресот со број 19.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни