Поврзете се со нас

Свет

Прво реми за Димитриоски и Димитриевски во АСОБАЛ лигата

Објавено

на

Валјадолид на нашите интернационалци Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски го забележа првото реми во новата сезона во АСОБАЛ лигата.

Како домаќин составот на Валјадолид ги подели бодовите играјќи нерешено со Морасо 25-25. Првиот дел мина во знакот на гостите кои во одреден период имаа и плус четири, ама на пауза заминаа со само плус два (15-13).

Во вториот дел пак израниците на Писонеро беа за нијанса подобри, се водеше голема борба и на крајот ремито се чини е најреален резултат.

Некогашниот вардарец Толедо со 6 гола беше прв стрелец, Д’Антино беше негова најголема поддршка со 5 погодоци. Нашиот Димитриоски имаше имаше 1 погодок од 2 обиди, додека Димитриевски учинок, удар на овој меч.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни