Поврзете се со нас

Свет

Поранешен соиграч на Јокиќ даде неверојатна тројка, па порача: Ова беше кош на Господ (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Басконија со одлична игра во последната четвртина успеа да го сврти резултатот и да слави над Валенсија со 85-79 во АЦБ лигата.

Најзаслужен за тоа е поранешниот член на Денвер Нагетс, Маркус Хауард кој имаше уште едно блескаво издание со 28 поени. Тој постигна шест тројки на овој дуел од која една беше чудесна и тоа во моментите кога се решаваше дуелот.

Американецот успеа да реализира од многу тешка ситуација, од аголот или поточно од зад табла со што едноставно го потврди триумфот на домаќините.

Самиот Маркус не знаеше како ова го погоди, па по мечот истакна:

-Не знам како тоа го погодив. Ова беше кош на Господ-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни