Поврзете се со нас

Германија

Петте атрактивни погодоци кои ја одбележаа завршната рунда во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Во германската Бундеслига се одигра последното 34. коло по кое беа одговорени сите прашања, разрешени сите дилеми околу тимовите кои одат во Европа во наредната сезона, но и тоа кои состави ќе останат во елитната конкуренција.

Баражот меѓу Херта Берлин и Хамбургер ќе даде одговор која ќе биде 18.екипа која ќе дел од Бундеслигата во сезоната 2022/2023, а додека се чека на таа битка одбрани се најдобрите, најубавите голови од завршната рунда.

Уживајте во мајсториите во наредните две ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни