Поврзете се со нас

Свет

Одлична партија за крај на годината: Ѓорѓев со два гола го спаси Арау од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Никола Ѓорѓев со одлична партија ја заокружи оваа календарска година во дресот на Арау.

Офанзивецот беа автор на двата гола за неговата екипа во пресметката со Лозана, односно со неговите погодоци во второто полувреме (55 и 90) му овозможи на Арау да остане непоразен на ова гостување (2-2).

Со ова Никола дојде до бројката од 4 гола и 3 асистенции во втората швајцарска лига.

Сега следи зимска пауза, наредниот првенствен меч е закажан за 28 јануари против Тун.

ОВДЕ можете да ги погледнете мајсториите на МАКЕДОНЕЦОТ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни