Поврзете се со нас

Одбојка

Одбојкарите повторно загубија од Албанија

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација претрпе уште еден пораз од Албанија, овојпат на нивен терен со 3-1 во сетови.

Како и на средбата во Скопје, Албанците го добија првиот, а ние вториот сет за 1-1. Сепак во преостанатиот дел домаќините беа подобри и со 25-16 и 25-22 дојдоа до второ славје во четвртиот натпревар во групата Б во Европската сребрена лига.

Залудни вечерва за нас беа 34 поени на капитенот Ѓоргиев, додека кај победникот најмногу поени собра Бакири.

Со четири бода „спартанците“ се на третото место на табелата, до крајот ни следат соочувања со БиХ и Романија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни