Поврзете се со нас

Англија

Њукасл ја договори младата ѕвезда на Евертон, Трипие стави потпис на нов договор

Објавено

на

foto: https://twitter.com/OfficialFPL

Њукасл игра одлично во оваа сезона и ако го задржи овој ритам, оваа форма може да го гледаме во Лигата на шампионите во натпреварувачката 2023/2024.

Меѓутоа секогаш има простор за корекции во составот, нови имиња кои ќе донесат квалитет, свежа крв, па така како што стојат работите Њукасл ќе добие таков играч и тоа во името на Ентони Гордон. Англиските медиуми пренесуваат дека составот од „Сент Џејмс Парк“ си подал рака со Евертон за трансфер вреден 40 милиони фунти, сума која може да порасне до 45 милиони фунти.

Сега останува да се договорат и личните услови што не би требало да бидат проблем што значи дека Гордан во иднина треба да го гледаме во нова средина. Ентони има 21 година, игра во офанзивната линија, се работи за брз, пробивен играч кој ќе биде уште едноо оружје за менаџерот Еди Хау.

Воедно клубот од северот на Англија дека вицекапитенот Киран Трипие потпишал нов договор со важност до 2025 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни