Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Леброн со асистенција во негов стил, атракција на Фокс против „воините“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Две средби се одиграа во НБА лигата и тоа од плејин фазата во кои победи остварија Лос Анџелес Лејкерс и Сакраменто Кингс, победи кои значат дека „езерџиите“ се официјално во плејофот и како седмопласирани ќе се соочат со Денвер Нагетс, додека пак „кралевите“ се изборија за можност преку Њу Орлеанс Хорнетс да стигнат до разигрувањето што би значело освојување на осмото место и битка со Оклахома Сити Тандер.

Од двете соочувања ги имаме најдобрите потези на денот, па така листата ја отвара Леброн со асистенција во негов стил, а ја затвра Фокс со забивање против „воините“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни