Поврзете се со нас

Англија

Мудрик се посрамоти, Касемиро казни за предност на Јунајтед (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед поведе брзо во дуелот со сезонава непрепознатливиот Челси, но работите можеа да имаат поинаков тек на „Олд Трафорд“.

Уште во 4. минута, Михајло Мудрик имаше голем зицер пред голот на Де Хеа, но украинскиот фудбалер се посрамоти и предизвика голем сеир на своја сметка.

Две-три минути подоцна, на спротивната страна Касемиро реализираше на асистенција на Ериксен, со што донесе предност за домашниот тим. Ситуацијата беше прегледувана со ВАР поради можен офсајд, но судиите на крајот го признаа погодокот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни