Поврзете се со нас

НБА

Младата ѕвезда на Шарлот сака да се пресмета со Џордан: Ајде еден на еден (ФОТО)

Објавено

на

Младата ѕвезда на Шарлот Хорнетс, Мајлс Бриџис сака да се пресмета, одигра еден на еден со легендарниот Мајкл Џордан.

Џордан кој е сопственик на Шарлот пред неколку години истакна дека би можел да го победи секој играч играч на Хорнетс , изјава која додека трае документарецот „Последниот танц“ повторно стана актуелна и истата допре до Бриџис кој порача:

-Ајде тогаш да играме, -рече Мајлс кој во 2018 година беше 12. пик на драфтот, додека пак оваа 2020 година беше МВП на Ол-стар натпреварот на ѕвездите во подем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни