Поврзете се со нас

Македонија

Мицевски и Новак реализираат супер трансфери во Украина

Објавено

на

Дуото од Вардар, Евгениј Новак и Дарко Мицевски реализираа супер трансфери во најсилната украинска лига.

И двајцата следната сезона ќе играат за тимот кој се бори за излез во Европа, Колос Коваливка.

Тимот во регуларниот дел од сезоната заврши на 6. позиција на табелата во украинската Премиер лига, а во последното коло со 2:0 го совлада големиот Динамо Киев со 2:0.

На официјалната веб страна на клубот се уште нема потврда на трансферите кои веќе се најавени од украинските медиуми, а регистрирани и на некои од специјализираните страни кои се занимаваатсо потврда на трансферите.

Мицевски се поврзуваше и со трансфер во соседството, додека враќањето на Новак во својата Украина е очекуван потег.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни