Поврзете се со нас

Свет

Јасикевичиус го прележа коронавирусот, па порача: Пред десет години ќе се напиевме чај…

Објавено

на

Барселона иако важеше за фаворит претрпе пораз од Манреса во АЦБ лигата, но тренерот Шарунас Јасикевичиус не беше премногу разочаран, па се реши да говори за ситуацијата со КОВИД-19, вирус кој го победи, доби негативен тест и можеше да бидена клупата за овој натпревар.

Литванецецот по вторпат се справи со коронавирусот, па имаше што да каже на оваа тема и за сите здравствени и безбедносни правила.

-Нема да кажам многу затоа што секој ги толкува моите зборови како што сака. Ако некој во Литванија пред 10 години ни кажеше за овој вирус, веројатно би испиеле две шолји чај и следниот ден би оделе на работа.

-И сега има омикрони, делтакрони, ковидо, итн. Не знам на кого му требаат вакви работи, но не се согласувам со многу од овие работи. Секогаш кога кажувам нешто за тоа, не го гледам напишано затоа што веројатно не сите имаат корист од тоа, -порача популарниот Шарас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни