Поврзете се со нас

Свет

Халанд не се однесува како голема ѕвезда и ги воодушеви присутните на плажа во Марбелја (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/erling.haaland

Ерлинг Халанд се упати кон Манчестер по крајот на репрезентативните обврски со Норвешка, каде беше и официјално претставен како огромно засилување за Сити за новата натпреварувачка сезона.

По промоцијата и презентацијата на „Итихад“, Халанд се упати кон Шпанија и ужива во рајските места за летен одмор во оваа земја, а последно бил уловен на Марбелја и ги воодушевил присутните на плажата.

Имено, Халанд без проблеми им се придружил на млади момчиња во играта „без да падне“, па дури останал и воодушевен од техниката која ја презентирал еден од присутните.

Видеата од Халанд како безгрижно се дружи со момчињата на плажата е уште еден доказ дека не се однесува како голема фудбалска ѕвезда, туку како обичен фудбалски вљубеник кој користи време да се занимава со топката дури и кога е на одмор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни