Поврзете се со нас

Англија

Фудбалер на Брентфорд ги налути навивачите со бизарен потег (Видео)

Објавено

на

Еден од најдобрите играчи на Брентфорд, Иван Тони направи вистинска глупост додека трае паузата во Премиер лигата.

Напаѓачот ја паузата во Премиер лигата ја искористи така што замина на одмор од каде доаѓа едно навистина контроверзно видео.

Имено, Тони беше сниман како упатува навредливи зборови кон тимот во кој игра и чиј најдобар стрелец е оваа сезона со шест погодоци.

На видеото се гледа како прво една женска личност извикува „Да го еб*м Брентфорд“, на што Тони додава „Да го еб*м Брентфорд“.

Овој гест на напаѓачот воопшто не им се допадна на фановите на клубот кои веднаш го „нападнаа“ играчот, а од клубот најавија детална истрага по овој немил настан, па се очекува Тони да биде жестоко казнет за овој испад.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни