Поврзете се со нас

Свет

Фантастична соработка: Димитријевиќ и Бако автори на една од најубавите акции во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru

Македонскиот плејмејкер, Ненад Димитријевиќ се најде во тимот на колото во ВТБ лигата за периодот од 8 до 14 април, но тоа е единственото признание за нашиот ас за овој период.

Маестро Димитријевиќ во тимот на колото во ВТБ лигата (Фото)

Имено членот на Уникс Казањ заедно со Исмаел Бако се автори на една од најубавите акции, потези во оваа конкуренција. Димитријевиќ испрати перфектна топка, а Бако имаше можна завршница со забивање во соочувањето со ЦСКА Москва, мајсторија која се најде на четвртото место на Топ 10 листата.

Ужувајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни