Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Олинде полета за моќна атракција против Валенсија (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Се поблиску е крајот на регуларниот дел на Евролигата, односно останува само уште едно коло пред она вистинското, плејофот и разигрувањето за пехарот.

Претпоследната 33 рунда донеса добра кошарка исполнета со одлични потези, а оние највпечатливите се најдоа на Топ листата која ја предводи дуото на Алба Берлин, Кумаџе-Олинде. Првиот додели „банана“ по што се отвори контра која со моќно забивање ја заврши неговиот соиграч.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни