Поврзете се со нас

Европски купови

Еурофарм Пелистер сместен во вториот шешир пред утрешната ждрепка за групите во ЛЕ

Објавено

на

Македонскиот ракометен вицепрвак Еурофарм Пелистер, ќе ја очекува ждрепката за групната фаза на Лига Европа од вториот шешир.

Еурофарм е во ист шешир со Чеховски Медведи, Винтертур и Савехоф, а тоа се три екипи кои не можат да му бидат противник на нашиот претставник во овој европски куп.

Во продолжение составот на сите шешири пред утрешната ждрепка.

Шешир 1:
Магдебург (Германија), Нант (Франција), Бидасоа Ирун (Шпанија), Татабања (Унгарија)

Шешир 2:
Савехоф (Шведска), Еурофарм Пелистер (Македонија), Винтертур (Швајцарија), Чеховски медведи (Русија)

Шешир 3:
Горење (Словенија), АЕК Атина (Грција), Татран Прешов (Словачка), Кокс (Финска)

Шешир 4:
Фухсе Берлин (Германија), Екс (Франција), Лемго (Германија), Спортинг (Португалија)

Шешир 5:
Ним (Франција), Висла Плок (Полска), ГОГ Гудме (Данска), Бенфика (Португалија)

Шешир 6:
Нексе (Хрватска), Ла Риоха (Португалија), Кадетен Шафхаузен (Швајцарија), Тулуз (Франција)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни