Поврзете се со нас

Англија

Директор на Сити: Реал има многу среќа во Лигата на шампионите

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Манчестер Сити и последната сезона остана без трофејот во Лигата на шампионите, па триумфот во Премиер лигата е најдобра утеха за екипата, раководството и навивачите.

Извршниот директор на Сити, Феран Соријано, во последната изјава потенцирал дека Реал Мадрид секогаш има среќа во Лигата на шампионите и на тој начин стигнал до толку трофеи.

– Првенството е најважно за нас, кој ја освоил титулата тој бил најдобар таа сезона.

– Секако дека трофејот во Лигата на шампионите е нешто што сакаме да го освоиме, но знаеме дека овој турнир е поврзан и со среќата и затоа не сме опседнати.

– Луѓето зборуваат за успесите на Реал Мадрид последните сезони, но мислам дека не е претерано ако кажеме дека тие имаа и многу среќа. Заслужија да загубат уште против Челси, а потоа и со ПСЖ, со нас, па дури и со Ливерпул, – изјавил Соријано.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни