Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ ја има најлудата тројка за Хувентуд за минатава сезона (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ја има најлудата тројка во оваа сезона кога е во прашање тимот на Хувентуд.

Клубот од Бадалона се одлучи да направи Топ 5 листа со најдобрите, најатрактивните кошеви од далечина, а во изборот победи нашиот Нено со погодокот пред звукот на сирената на пресметката со Тенерифе.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни